Organik Defne Sabunu

280,00

Defne yağlı organik zeytinyağ sabunudur. Saç ve saç derisi bakımı için kullanılır. Tüm ciltlere uygundur.

Geleneksel metotlarla ve elde üretilmiştir. Tamamen saf, doğal, insan ve doğa dostudur.

İçindekiler: Organik Zeytinyağı, Saf Defne Yağı, Sabun Bazı

  

Organik sabunlarımız soğuk metotla elde üretilmiştir. Soğuk metot sırasında zeytinyağı -sıcak metotta olduğu gibi ısıtılmadığından- vitamin ve mineral değerini yitirmez. Yağ yüksek ısıya maruz kalmadığı için okside olmaz. Toplam organik içerik oranı %70 olup doğal sabun için en yüksek orandır.

Organik defne sabununda -antik çağlardan beri saç bakımı için kullanılan soğuk sıkım- defne meyvesi yağı kullanılmıştır. Saf defne yağından gelen defne kokusu ferahlatıcı bir etki yapmaktadır. Defne ağacı her dem yeşil, yapraklarını dökmeyen Akdeniz iklimi ile özdeşleşmiş bir ağaçtır. Tıbbi ve aromatik bitkiler arasında yer alır. Defne yağı sabunu antik çağlardan beri saç bakımı ile özdeşleşmiştir.

Sabunlarımız ham meşe ağacından yapılmış kalıplarda 2-6 ay arası dinlendirilerek satışa sunulmuştur.

Sabun bazı olarak kül suyu içeren tuzdan elde edilmiş antik reçete kullanılmıştır. Sabun bazı/yağ oranı kullanılan yağın özelliğine ve mevsime göre ayarlanmıştır.

Sabunlar dinlenmelerini tamamladıktan sonra baz oranları (pH) ölçülür ve kabul edilebilir oranda değilse satışa sunulmaz.

Hiçbir sabunumuz parfüm, EDTA, boyar madde, titanyumdioxide ve koruyucu içermez. Geleneksel metotla üretildiğinden doğal olarak gliserin içerir. Doğanın verdiği koku ve rengi taşırlar.

  • Organik defne sabunu ile yıkanmış temiz saç ve saç derisine Bagno di Roma Organik Defne Kremini kullanmanız saç bakımınız için faydalı etki yapacaktır.
  • Doğal sabunların pH derecesi yüksek olduğundan gözleri yakar. Banyo sırasında göze kaçtığında gözlerin suyla durulanması yeterlidir.
  • Kullandıktan sonra sabun altlığı üzerinde bırakılması hijyen açısından daha faydalı olacak ve suya maruz kalarak sabunun erimesi en aza indirgenecektir.
  • Saçlarınızı, statik elektrikle yüklenmemesi için tahta veya kemik tarakla taramanızı ve saç kurutma makinesi kullanmamanızı öneririz.
  • Doğal zeytinyağı sabunları özellikleri gereği az köpürürler.

Ağırlık 85 g
Boyutlar 5,5 × 5,5 × 3,5 cm

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Stok kodu: SBZY-DS85 Kategoriler: , Etiketler: , ,
Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.