Organik Lavanta Sabunu

280,00

Lavanta çiçekli organik zeytinyağı sabunudur. Lavanta çiçeklerinden gelen canlandırıcı etkiyi cildinizde hissedeceksiniz. Özellikle yağlı ciltler olmak üzere karma ciltlere uygundur.

Geleneksel metotlarla ve elde üretilmiştir. Tamamen saf, doğal, insan ve doğa dostudur.

İçindekiler: Organik Zeytinyağı, Lavanta Çiçekleri, Sabun Bazı

  

Organik sabunlarımız soğuk metotla elde üretilmiştir. Soğuk metot sırasında zeytinyağı – sıcak metotta olduğu gibi ısıtılmadığından – vitamin ve mineral değerini yitirmez. Yağ yüksek ısıya maruz kalmadığı için okside olmaz. Toplam organik içerik oranı %70 olup doğal sabun için en yüksek orandır.

Organik lavanta çiçekli sabun üretiminde mevsimine göre taze veya kurutulmuş lavanta çiçekleri kullanılmaktadır. Lavanta çiçekleri üretim öncesinde organik zeytinyağında dinlendirilmekte ve lavantanın aromatik etkisinin yağa geçmesi sağlanmaktadır. Lavanta çiçeklerini sabununuzun içinde görebilirsiniz.

Sabunlarımız ham meşe ağacından yapılmış kalıplarda 2-6 ay arası dinlendirilerek satışa sunulmuştur.

Sabun bazı olarak kül suyu içeren tuzdan elde edilmiş antik reçete kullanılmıştır. Sabun bazı/yağ oranı kullanılan yağın özelliğine ve mevsime göre ayarlanmıştır.

Sabunlar dinlenmelerini tamamladıktan sonra baz oranları (pH) ölçülür ve kabul edilebilir oranda değilse satışa sunulmaz.

Hiçbir sabunumuz parfüm, EDTA, boyar madde, titanyumdioxide ve koruyucu içermez. Geleneksel metotla üretildiğinden doğal olarak gliserin içerir. Doğanın verdiği koku ve rengi taşırlar.

  • Özellikle yağlı ciltler için uygun; Yüz ve vücut temizliği ve bakımı içindir.
  • Yüz için kullanıldığında ıslak yüzünüze sabunu gezdirerek uygulamanız sabununuzun daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
  • Doğal sabunların pH derecesi yüksek olduğundan gözleri yakar. Banyo sırasında göze kaçtığında gözlerin suyla durulanması yeterlidir.
  • Kullandıktan sonra sabun altlığı üzerinde bırakılması hijyen açısından daha faydalı olacak ve suya maruz kalarak sabunun erimesi en aza indirgenecektir.
  • Doğal zeytinyağı sabunları özellikleri gereği az köpürürler.

Ağırlık 85 g
Boyutlar 5,5 × 5,5 × 3,5 cm

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Stok kodu: SBZY-LS85 Kategoriler: , Etiketler: , ,
Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.