Lavanta Hediye Seti

3.300,00

  

Lavanta  aromaterapinin çok değerli ve önemli bir çiçeğidir. Lavanta kokusu aromaterapik olarak denge ve sakinlik taşımaktadır.

Bagno di Roma Organik lavanta kremi, Antik Roma yazılı kaynaklarına göre Ceratum Galeni olarak adlandırılan ve reçetesi Roma’lı Hekim Bergama’lı Galen’e (130-201) ait olan formüle sadık kalınarak elde üretilmiştir. Su buharı distilasyonu ile üretilmiş olan İtalyan lavanta yağı içeren organik krem cildinizi temizleyerek ve canlandırarak doğal güzelliğini geri kazandıracaktır.

Dudak kreminizde kullanılan damla sakızı sadece Sakız Adası ve Çeşme Yarımadası’nda yetişen sakız ağacından (pistacia lentiscus) elde edilmiş doğal ve gıdai damla sakızıdır. Kullanılan damla sakızı sakız ağacı kabuklarının çizilmesi ile ormandan hasat edilerek elde edilmiştir.

Organik oda kokusu Fransa’da hasat edilmiş organik lavanta çiçeklerinin su buharı distilasyonu ile elde edilmiş uçanyağı kullanılarak elde üretilmiştir. Lavanta yağı bulunduğunuz ortam havasını temizlerken aynı zamanda aromaterapik olarak sizi rahatlatacak ve gevşetecektir.

Banyo kesesi, Hatay yöresinde, ipek böceğinin doğal yaşamına müdahale edilmeden, kozayı kendisi delerek uçması beklendikten sonra elde edilen iplikler kullanılarak el tezgahında dokunmuştur. % 100 saf ipektir.

Organik lavanta çiçekli sabun üretiminde mevsimine göre taze veya kurutulmuş lavanta çiçekleri kullanılmaktadır. Ham meşe ağacından yapılmış kalıplarda 2-6 ay arası dinlenerek olgunlaşmış sabunlar tercih edilmiştir.

Sabununuzun hijyen bir biçimde kuruması için Ayvalık yöresinde budanan zeytin ağaçlarından elde üretilen sabunluk tercih edilmiştir.

Kazdağlarında, Ahmet ve Tuba Us tarafından sınırlı sayıda ve elde üretilmiştir.

Kategoriler:
Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.